Kompletní nabídka
O nás
Články
Kontakt
Mapa katastrů Plzeň-město


Nekalé praktiky některých realitních kanceláří

Ing. Viktor Salcmann | 8. březen 2013

V současnosti existuje několik způsobů, jak některé realitní kanceláře získávají nové klienty. Tyto praktiky se pohybují na hranici etiky realitního makléře a proto bych zde chtěl některé z nich popsat, jako varování pro budoucí prodávající.

  1. Koupím byt v tomto domě

    Do schránky dostanete papír s telefoním číslem zájemce, ten přijde jako soukromá osoba a nakonec se z něj vyklube makléř realitní kanceláře a začne Vás přemlouvat, abyste prodej svého bytu (nemovitosti) svěřili jeho realitní kanceláři.

  2. Zájemce o byt

    Svěříte prodej svého bytu (nemovitosti) Vámi vybrané realitní kanceláři, o které máte reference, a ta Vám pošle zájemce. Ten si při prohlídce udělá fotky pro manželku (rodiče, řemeslníka atd.). V dalších dnech se Váš byt (nemovitost) objeví na stránkách Vám neznáme realitní kanceláře, s kterou jste o prodeji nejednali.

  3. Vypovězení smlouvy

    Před vypršením termínu ukončení smlouvy není makléř jakoby náhodou k dispozici, je nemocný nebo má rodinné problémy atp. Po vypršení termínu zjistíte, že jste propásli přesně určený čas pro vypovězení smlouvy a ta se automaticky prodlužuje o další období, jak je někde malým písmem uvedeno ve zprostředkovatelské smlouvě.

Nyní byste určitě rádi slyšeli o jakých konkrétních realitních kancelářích se zde mluví. Z důvodů předcházení případným budoucím žalobám je zde nebudu jmenovat, ale jako vodítko pro Vás nechť slouží, že tyto realitní kanceláře mají na svých bilboardech a ve sloganech vždy nějaké přídavné jméno začínající předponou NEJ.

« Zpět

Diskuse

comments powered by Disqus